MİLLETVEKİLİ OLMAYA ADIM ATTIĞINIZ ZAMAN MUTLAKA KAZANMALIYIZ

0
1072

Arkadaşlarımızdan gelen seçimle ilgili birçok soruyu yanıtladık ve birçok makalede görüşlerimizi de arkadaşlarımıza ilettik. Bu seçimde hangi Cumhurbaşkanı adayının desteklenmesi konusunda anlaşma sağlamanın gerekliliğine dikkat çektik. Milletvekili olup, parlamentoya gidip, orada o lanet yemin etmek bizim uygun göreceğimiz bir adım değildir. Dolayısıyla biz hiçbir siyasi hareketle veya partiyle milletvekili seçimi için kendi adaylarımızı için pazarlık yapmadık. Bunun net olarak anlaşılması lazım.

Bazı kardeşlerimiz ve arkadaşlarımız milletvekili olmak isterlerse, milletvekili olma yolunun tercihi yine çalışmaya malzeme olacağından ötürü fazla önemsenmemesi lazım. Bir kardeşimiz aday olacaksa mutlaka kazanmalıdır. Adımını da ona göre atmalıdır. A partisi veya B partisinde olması önemsenmemelidir. Eğer gidip o lanet yemini kabul edecekse ve bunu halkımıza hizmet için değerlendirecekse, onu hazmetmek kolay olmasa da anlaşılır olarak görüyoruz.

Milletvekili olmaya adım attığınız zaman mutlaka kazanmalıyız. Değerli yandaşlarımız ve kardeşlerimizin bu konuda dikkatli olmalarını öneririz. Madem milletvekili olacaksınız, öyleyse gidip o lanet yemini hazmetmeyi göze alacaksınız. O zaman seçilmeyi hedeflemelisiniz. Bizim ısrarla önerimiz budur.