ÖLÜMÜ MÜ, YAŞAMAYI MI TERCİH EDELİM?

0
1041

Kurdîstan bağımsızlığını istiyorsanız,  Kurdîstan Bağımsızlığına inanmanız gerekir. Kurdîstan bağımsızlığını istiyor ve Kurdîstan bağımsızlığına inanıyorsanız, Kurdîstan yüzde elli bağımsız olmuş demektir. Kalan yüzde ellisi için hep birlikte çok çalışmamız gerekiyor. Kürtler, dünyanın en çalışkan halkıdır. Bakın görün işte Bağımsız Kurdîstan Birleşik devletlerinin resmileşmesinin temeli budur.

Kurdîstan bağımsızlığı istemeyen ve Kurdîstan bağımsızlığına inanmayan Kürtlerin tek alternatifleri vardır, o da vatansız kimliksiz ve esir olarak ölmektir. Bunu isteyenlerin yolu açık olsun.

Herkesin tercih hakkı vardır. Benim tercih ve kararım Bağımsız Kurdîstan Birleşik devletini resmileştirmektir. Benimle aynı kararda olanlarla Kurdîstanlıyız ve bunu gerçekleştirmek için yaşayacağız. İstemeyip inanmayanlar esir olup ölecekler. İsteyip inananlar Kurdîstanlı olarak yaşayacaklar. İsteksiz inançsız ve imansızlar esir olarak ölmek isteyebilirler. Biz de onları hiç yaşamamış sayarız.

İsteyen inanan ve iman sahibi Kürtler ise Kurdîstan Bağımsız Birleşik devletleri kimliğiyle yaşayacaklardır. Kurdîstan’da işgalci barbarlarla yol ayrımındayız. Her Kürdün bunu görmesi ve kabul etmesinin günüdür. Tercihimizi yapmak durumundayız. Geldiğimiz aşama budur. Bunu görmezlikten gelirsek ayaklar altında çiğneniriz. Bu durumu görür anlar ve kabul edersek kendimize nasıl sahip çıkacağımıza hazırlıklı olmuş oluruz.

Saygılarımla, Hisên Baybas