ORTA ASYA’DA DA BİLE SİZE YER KALMAYACAK

0
395

Birileri Kurdlere tehditvari söylemleri Kurd halkına yönelik tehditlerini paylaşıyorlar. Bu tehditlerinin arasında utanmazca söylemlerin olduğunu görüyoruz.

Adlarını ve fiziksel görüntülerini de paylaşabilecek kadar ahlaksız çevreler kendilerini Türk olarak kabul eden çevrelerin, özellikle de Türkiye terör devleti adına görevli olduklarını bildiğimiz çevrelerden hiçbir tepki duymadık. Türklük veya Türkiye devleti adına Kurdlere, HDP seçmenlerine, HDP yetkililerine veya herhangi bir çevreye kendilerini Türk olarak kabul edenlerin, Kurd halkına yönelik saldırının karşılığı olur. Bunun sonucunda da kendilerini Türk olarak kabul eden çevreler ile Türkiye devleti zor durumda kalırlar. Kendileri kaybederler. Bunun net olarak anlaşılmasını istiyorum. Çünkü kendileri de bunu görmelidirler. Biz kan akmasını istemiyoruz.

Biz birilerinin kapılarının kırılmasını istemiyoruz ama bizim kanımızı akıtacak, bizim kapımızı kıracak çevrelerin başına bin katını getireceğimizi de bilsinler. Bizim insanlarımız sahipsiz değildirler. İnsanlarımız adına söz sahibi olan çevrelerde korumasız değildirler. Bunun bilinmesinde yarar var. Eskisi gibi, ‘‘yaptık, ettik ve gitti’’ havasında yürüyeceklerse daha önce de dediğimiz gibi altta kalanın canı çıksın. Hodri meydan, diyoruz.

Haddini bilmez Türkiye terör devletinin yapılanması içerisinde yeni bir paylaşım ortaya çıkarmışlar. Geçmişte Türkiye ya da Osmanlı döneminde Ermenilerin zorla göç ettirildikleri gibi ‘‘Kurdlerin bugün zorla göç ettirilmelerini uygun görüyor musunuz?’’ şeklinde bir anket düzenlemişler. Aslında bunun yapılmasını biz de istiyoruz. Böylesi bir anketin değil de gerçek bir referandum yapılmasını isterim. Buyurun Kurdleri zorla göç ettirmeye yönelin, bakalım. Kendilerini Türk olarak kabul edenlerin Kurdistan topraklarında sonu gelecek demektir. Siz Kurdleri babalarınızın oyuncağı mı zannediyorsunuz? Hadsiz, soysuz, pislik sürüleri… Orta Asya’da da bile size yer kalmayacak. Avrupa’da da size yer kalmayacak. Bugün biz Kurdler her türlü saldırıya hazırız. Bizim insanlarımız bugün için devlet yapılanmasına ve en uygar devlet yönetiminin sorumluluğunu üstlenmeye de hazırdır. Siz Kurdleri Kurdistan topraklarında geçmişte Ermenileri sürgün ettiğiniz gibi Kurdleri de sürgün edelim mi, diye bir hesap peşindeyseniz, buyurun davet ediyoruz. Bakın bakalım sonu nereye gidiyor. Hadsiz soysuz serseriler. Soydaşlarımızın uyanık olmaları ve böyle çirkeflikleri hazır olmalarını daha önce rica etmiştik. Bunu tekrarlıyoruz.