PARİS OLAYLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER

0
964

Bütün soydaşlarımızın bildiği gibi, geçmişte Paris’te olan olumsuz olaylar üzerine bizler müdahale etmek zorunda kalmıştık. Biz, olayların kimler tarafından organize edildiğini, o olaylardan kimlerin menfaat ve çıkar sağladığını, kimlerin hangi güce uşaklık ve ajanlık ettiğini çok iyi biliyoruz. Detayları; telefon konuşma kayıtları, fotoğraflar ve ayrıca birçok belge bizde mevcuttur.

Kurdistan gençlerinin kahramanlarının kanıyla oluşturulmuş kurumları dernekleri kendi çıkarları için malzeme yapan hadsizlere, terbiyesizlere ve onların yaptıklarına karşı sessiz kalmadık. Öylesi bir tepki gösterdik. Ancak derneğin misyonu, sahipleri ve sorumluları bizimle görüşüp ricada bulundular. Bu sorunu en doğru şekliyle sonuçlandırıp çözümleyeceklerini söylediler. Biz de amacımızın doğruların net olarak açığa çıkması ve esas sorumluların sorumluluklarını yerine getirmek için bağırmak zorunda kaldığımızı belirttik. Öylece anlaşmaya vardık.

Şimdi hadsiz ve terbiyesiz biri kendi evinde birilerine bazı yazılar yazdırıyor. Yine o pislikleri yapanların başını çekenlerden biri, yine kendi çevresinden bazılarıyla bu olayları örtbas etmek için terbiyesizce iftiralarla ilgisiz insanları suçluyor. Avrupa’da bir hareket var. Onun da en üst düzeyde bazı sorumluları var. Ben onlara görevlerini hatırlatmak istemiyorum, ama bizim bu pislikleri temizleme kudretinde olduğumuzu kendilerine harfiyen hatırlatıyoruz ve bilsinler.

Bu tür pislikleri gerçekleri örtbas etmek amacıyla yaptıklarını benim kimseye hatırlatmama gerek yok. O yetkililerin en üst düzeyde adlarını da anmak istemiyorum. O bilgileri, resimleri ve konuşma kayıtlarını da yayınlamak istemiyorum. Çünkü biz bir söz verdik, ama birileri şerefsizlikle benim şahsen hiç tanımadığım, bilmediğim ve o dernekle ilgili olan bir şahsiyetin adını getirip bana kardeşim kadar yakın olan Berzan’la ilişkilendirme terbiyesizliğinde bulunmaları, Berzan kardeşimin Lozan’da kutlanan bu son Newroz’da çektiği bir fotoğrafı başka bir şahsiyetle fotomontaj yaparak paylaşımda bulunmaları panik içinde olduklarını kusurlarını örtbas etmeye meraklı olduklarını ama bunu yaparken esasen suçlarını ikrar ettiklerini farkında olmayabilirler. Ama biz farkındayız.

Biz bu yazıyı yazanın, o sahte ismi, o yazının nerede hazırlandığını, kim tarafından paylaşıldığını çok iyi biliyoruz. Sorumlu arkadaşlarım kendi görevlerini yapmaya muktedir olduklarını biliyoruz. Ayrıca, biz konuyu kapatmadık. Başta da söylediğimiz gibi takip ediyoruz.

Berzan adını yazarak terbiyesizlik yapan siz itler bilmiyor musunuz ki, biz Kurdistan’ın tamamını resmileştirmek amacıyla 24 Temmuz 2018 yılında İsviçre’nin Lozan şehrinde LE CHÂTEAU d’OUCHY binasında, yani Kürdistan’ın lağvedildiği binada hükümet kuruluşunu ilan ettik. 24 Temmuz 2018 yılında biz Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümetinin kuruluşunu ilan ettik. Biz yine Kurdistan’ın lağvedildiği günün 100. yılında Birleşmiş Milletlere Kurdistan’ın bağımsızlığı, bütün parçaların birleştirilmesi, hukuki çerçevesini uluslararası uzmanlar tarafından belgelendirerek müracaat ettik. Yani Birleşmiş Milletler’de resmileşmesi amacıyla hükümetimizin başvurusu ve oradaki süreç devam ediyor.

Berzan kardeşimiz bizim bu mücadelemizin bir parçasıdır. 2018 yılında kurulmuş olan Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümetinin üyesidir ve çalışanıdır.

Siz nereden talimat alıp havladığınızı biliyorsunuz, biz de biliyoruz. Berzan neyin partisini kuracakmış? Terbiyesiz it sürüsü… Berzan neyin partisini kuracakmış? Berzan, Kurdistan’ın birleştirilmesi ve bağımsız devlet kuruluşunun ilanı için çalışmalar yapıyor. Bu siyasi hareket, Kurdistanî bütün siyasi partileri kapsıyor. Hiçbirini dışlamıyor ve hepsine eşit davranıyor. Berzan, böylesi bir siyasi olgunluğa erişmişken hangi partiyi kurmaya çalışacakmış.

Yaptığınız pislikleri örtbas etmeye çalışıp daha fazla bataklığa gömülmek yerine, doğruları ilgili arkadaşlara izah edin. Daha fazla rezil olmadan, fotoğraflar, konuşma kayıtları ve belgeler kamuoyu ile paylaşılmadan bu terbiyesizliklerinizi sonlandırın. Bu siyasi harekette Avrupa yapılanmasını toparlayıp halkın beklentilerine yanıt olacak hizmeti yeniden yapmaya olanak ve imkan bulsun. Sizden beklenen budur. Bunun dışında sakın kendinizi bir halt zannetmeyin. Kimlerle beraber hareket ettiğinizi, elinize kaç para maddi güç olduğunu hepsini biliyoruz. Hepsinin nerede nasıl yatırıma dönüştürüldüğünü de biliyorum. Sizin paranız olsa yüz bin hayrını görün ama halkımızın gençlerinin kahramanlarının kanıyla oluşmuş kurumları kullanarak edinim sağlamışsınız. O yönüyle beni ilgilendirmiyor, ancak o kurumların sorumluları sizden hesap sorma hakkına sahiptir ve ayrıca görevidir. Uzun yıllardır bu pislik devam ediyor. Sizin havlamanızın, zırlamanızın, tehditlerinizin böyle şerefsizlikleriniz, girdiğiniz bataklıkta daha fazla batırmaktan başka bir işe yaramayacağını bilin.

Çıkarcı leş kargalarının yaptıkları pislikleri örtbas etmeye çalışmayın. Çünkü daha fazla batarsınız. Yine de siz bilirsiniz. Bu size Kürdistani düşünüp yaşayan bir insanın öğütleri olarak ulaşsın.

Selametle.