PKK KAMPLARINDA “VİRÜS PANİĞİ” UYDURMASI

0
1091

Kurdistani düşünce ve inanç çerçevesinde her kürt bireyinin eksikliklerini, kusurlarını görmek ve onlara kusurlarını, eksiklerini gidermeleri için yol gösterici olmalıyız. Ancak herhangi bir kürt soydaşımıza yönelik barbar işgalcilerin zulümü ve saldırısı olursa eğer o soydaşımızın yanında yer almalı destek olmalıyız. Özellikle Kurdistan’da işgalci barbarların siyasi amaçla saldıracağı kürt bireyinin ve siyasi hareketin savunucusu olmaktan öteye öylesi saldırıları kendimize yapılmış saldırılar olarak görmeliyiz. Bütün kurdistani siyasi hareketlerin bu tutum anlayışında olmaları kürtlüğün gereğidir.
İşgalci barbar faşist türkiye devletin yöneticileri kudurmuş itler gibi kürt değerlerine yönelik havlayıp ulumaya alışmışlar. Kürt halkının kurtuluş mücadelesine PKK saflarında hizmet etmeyi tercih etmiş olan asil soydaşlarımıza yönelik aşağılayıcı hakaretvari saldırganlıklarına sessiz kalmamalıyız. Şimdi PKK kamplarında virüs paniği uydurması da esasen barbar işgalcilerin kürt değerlerine saldırılarından biri olduğunu görmeliyiz. Bu saldırılarıyla kürt halkının kurtuluş mücadelesine sempati duyuyor olan insanlarımızın hevesini heyecanını kırmayı amaçlıyorlar. “Büyük korku ve paniğin hakim olduğu örgütten kaçış ta arttı” söylemini de ajitasyon amacıyla faşist türk devletinin tetikçi kurumu TRT de hergün havlama görevini yerine getiriyor. TRT’nin bu haberlerinden sonra biz, işin doğruluğunu araştırdık aslı olmadığını net olarak öğrendik. Demeliyiz ki korku ve panik faşist türk devletinin kuduz köpeklerine dönüşmüş olan yöneticilerini sarmış. Bütün dünya da bunu görüyor ve biliyor. Canını kürt halkının kurtuluş mücadelesi için koymuş olan insanların korkak olduğunu söylemek kadar geri zekalı bir ifade olamaz. Bu yalan içerikli beyanlar ise geri zekalılığın ötesinde kürt halkına yönelik ahlaksızca bir hakarettir.
Aynı tetikçi TRT “kamplarda ateş ölçer ve maske gibi ekipmanların temin edilmesi için teröristlere ve destekçilerine şehirlerden tıbbi cihaz ve ekipman çalmaları talimatı verildi” şeklinde ucuz bir yalan daha paylaşmış. TRT, bu açıklamalarına hiçbir delil göstermemiş. Esasen hepimiz biliyoruz ki türkiyenin yöneticilerinin hepsi kanı bozuk pis hırsızlardırlar. Türklük adına türkiye’yi yöneten bu sülükler kendi halkının kanı ile beslenen bir pislik sürüsüdür. Kürt halkının da malının mülkünün hırsızıdırlar.
Soylu tarihi değerlere sahip asil kürt insanı, hırsızlığı bilmez korkuyu hiç bilmez.
TRT bu yalan bilgileri kendi yöneticilerinin karılarından analarından veya mustafa kemalin mezarından almışsa bir diyeceğimiz yok. Ama bu açıklamaların gerçekle hiçbir ilgisi yok.

Diyelimki PKK kamplarında virüs bulundu. Sizin niye ağzınızdan kuduz köpeklerinin salyası akıyor, haaa unutmamalıyız faşistlerin zaten kuduz köpeklerinden farkı yoktur.
Saygıdeğer soydaşlarımız takipçilerimizin bildiklerine inanıyoruz ama bu yazımızın paylaşımı ile tekrar hatırlatalım… Biz PKK mensuplarının zarar görmelerini istemiyoruz. Bu hareket içinde benimle kan akrabası olan bini aşkın kahraman şehitler var. Halen bu hareket içinde olan binlerce kan bağı olan akrabam var. Akrabam olmayanları da kardeşlerim, akrabam olarak kabul ediyorum. Bunlar zaten biliniyor. Benim şimdi içinde olduğum Kurdistan birleşik devletleri hükümeti olarak PKK’nin bitmesini istemiyoruz. Ancak siyasi stratejisi ile aynı görüşte değiliz. Dolayısıyla siyasi stratejisini tamamen kurdistan bağımsızlığına hizmet etmeye yönelik dönüştürmelerini istiyoruz. Kürt halkı bunu istiyor, biz de bunu kürt halkının yararına görüyoruz.

Bu yazımızın içeriği kurdistani siyasi hareketlerinin hepsi için geçerlidir.
Bunları belirtirken eğer kurdistani siyasi hareketler içinde özellikle dağlarda kurtuluş mücadelesi veriyor olan gerillâmız peşmergemiz doğu kurdistanda ve Rojava’da mücadele ediyor olan hareketlerin hepsinin ilaç ekipman veya tedaviye gereksinimleri varsa hepimiz kurdistani inançla seferber olup onlara hizmetlerimizle sahip çıkmalıyız. Kurdistan siyasi hareketleri arasında farklı görüşler vardır olabilir de. Ancak Kurdistan’ın siyasi hareketlerinin hepsi kurdistanda işgalci olan barbarlara yönelik kurtuluş mücadelesinde bir olmayı öğrenip uygulamayı başarmalıdır.

Kurdistan Birleşik devletleri adına saygılarımla, Hisên Baybas.