ROJAVA, KANA BAPÎRÊN KURDÎSTANE. ROJAVA’MIZI KORUMAK ZORUNDAYIZ. TEHLİKE GEÇMEMİŞ. REHAVETE KAPILMAYALIM. ALARMDA OLALIM

0
980

Faşist, barbar Türkiye devletinin kuduz köpeklerinin, yamyamlarının, kan emici vampirlerinin, Kurdîstanımızın kutsal toprakları ve soylu Halkımızla ilgili kirli planlarını bozamamışız.
Rojavamızla ilgili kalleşçe işgal etme planları boşa çıkmalıdır. Bu tehdit, soylu Halkımızın başında, sinsice sallanıyor.

Bu durumu göz ardı etmeyelim sakın. Kurdîstanımızın kutsal topraklarında Kurd u Kurdîstan davası adına kahramanca savaşan asil insanlarımızın stratejilerini, BAĞIMSIZLIK çerçevesine uygun yürütmelerini yüksek sesle talep edelim.
Aynı inançla ve Kurdîstani tutku coşkusuyla seferberlik pozisyonunda hareket edelim.
Kurd u Kurdîstan davası her namuslu Kurd bireyinin onuru ve geleceğidir.

Biz Kurdler, işgalci barbarlardan korkmayalım. Onlar zaten korkaktırlar ancak, Kurdlüğümüzden taviz vermeyelim. İşgalci barbarları vatanımızdan kovmanın kararlığından da ödün vermeyelim. Taviz vermeyelim.
Rehavet içinde yaşamayalım. Sürekli olarak ALARM durumunda ve üretken olalım. Kurd u Kurdîstan davası, namus davamızdır. Barbar işgalcilerin egemenliklerini kabul etmek, Kurd namusuna ihanettir.

Erdoğan, Kurd düşmanıdır. Onun soyunu kurutmak her Kurdün namus borcudur. Onun zihniyeti, Kurd düşmanlığıdır. Kurdlerin onu Ak Parti’ye Başkan ve Türkiye’ye Başbakan yaptığını hatırlamak istemiyor bile. Niye? Çünkü kalleş ve kahpedir.
Kahvehane, pastahane gibi yerlerde zamanınızı israf etmeyin. Koltuğunuzda televizyon izleyerek, chat yaparak, Kurd düşmanlarını görmezlikten gelmeyin. Düşman, azgın kuduz köpeğidir. Kan emici ve kalleştir. Rehavet içinde yaşamak, düşmana hizmettir.

Rojava’ya sahip çıkmak, Kurdîstanımıza, şehitlerimize, geleceğimize sahip çıkmaktır. Namuslu her Kurd bireyinin Rojava’ya sahip çıkmak için yapabilecekleri vardır.
Biz Kurdler için ortak payda, Kurdîstan Bağımsızlığıdır.
Bütün Kurdîstani siyasi hareketlerimiz, Bağımsızlığa hizmet etmek için değişmelidirler.

11-11-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş