ROJAVA MAL AVA. XWEDA BİWERE YE

0
1012

Kurd Halkının kahramanları, Kurdistan’ın Rojava bölgesinde üstün ayrıcalıklı kahramanlıkla İŞİD denen sapıkları sürüsünün oluşturduğu barbarlık çetesini kutsal topraklarımızdan söküp attılar.
Bu kahramanlarımıza Kurdistani saygılarımla teşekkür ediyorum.

Hepimiz hatırlıyoruz İŞİD denen barbar çete, Suriye ve Irak askeri üslere saldırdığında her iki ülkenin askerleri silah, mühimmat ve vatandaşlarını bırakıp tavşanlar gibi kaçtılar. O süreci ve İŞİD barbarlarının çirkefliklerini bütün Dünya izledi. Aynı süreçte PYD’nin askeri birlikleri YPG ve YPJ’nin savaşçıları kahramanca direnişle ve karşı saldırıyla kendi bölgelerinde yaşayan her etnik kökenden vatandaşları korudular. Bu asil kahramanlar, silahtan çok yürekleriyle savaşıp kazandılar. Savaş sürecinde yaşamlarını yitirmiş olan kahraman savaşçılarımızın anılarının önünde saygıyla eğiliyorum. Hepsi Kurd ulusunun kahraman şehitleridirler.

PYD’nin, ABD Devletiyle müttefiklik anlaşmasını sağlamayı başarmış olmalarını, savaşı kazanmalarından çok daha fazla değerle önemsiyorum. Bu müttefiklik ortaklığını geliştirip kalıcılaştırmalarının Kurdistan’ın tamamına yapabilecekleri kutsal hizmet kazanımı olacağını bildiklerine inanıyorum. Bu ortaklığı kalıcılaştırabilmeleri için koşulları zorlamalarının önemini duymalarını istiyorum.

Bu amaca hizmet için etkin dostlarımızın olağanüstü çalışmalar yürütüyor olduklarını paylaşırken, bu amaç için her şerefli Kurd şahsiyetin katkıları hayati önemde olduğunun görülmesini rica ediyorum.
Kurd u Kurdistan davası için sağlanacak her kazanım kutsaldır. İnançla kararlı mücadele, Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesini hızlandıracaktır. Nerede yaşadığınız ve ne iş yaptığınız önemli değildir. Kurd Halkı’nın temsilcilerinin ABD ve İsrail ile müttefiklik ortaklığının sağlanmasına katkı sunmayı, Kurd u Kurdistan davasına önemli hizmet olduğuna inanın.

Rojava’da yaşayan soylu Halkımızı ve kahraman savaşçılarımızı kendi canımız, namus ve şerefimiz gibi sahiplenelim. Kanımızın her damlasıyla koruyalım. Bu yazıyı yazmış olmak, “Kurd olmak” dörevi olarak kabul ediyorum.
Silav u rêz.

23-03-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş