Rojava’da sorun olan, Erdoğan’ın mantığı ve IŞİD terör unsurlardır

0
1130

Rojava’daki soydaşlarımızın kurtuluş mücadelesi verip IŞİD denen İslamist terör örgütüne karşı yirmi bini aşkın savaşçıların canını verdiği bir ortamda yalnız bırakılmamaları, en başta hava korumasının sağlanmasını tekrarlıyoruz. Havadan korunmaları lazım.
Erdoğan’ın yaptığı faşizan hareketler ve zalimane saldırılardır. Rojava’da sorun olan, Erdoğan’ın mantığı ve IŞİD terör unsurlardır. Bunların temizlenebilmesi için daha önce Bay Erdoğan ve onun komutasındaki terör örgütleri hiçbir katkıda bulunmadılar. Şimdi de o bölgede IŞİD unsurlarının devletleşebilmelerinin önünde Kurdleri engel olarak gördüğü için Kurdleri hedefliyor. Bunun görünmesi ve önlenmesi gerekir.
Kurdler bunu tek başına yapamazlar. Eğer orantılı silahlı güç olursa Kurd savaşçıları bir hafta içinde Ankara’ya bile varırlar ama orantısız güç hem uluslararası hukuka aykırıdır hem de buna izin verilmemesi gerekir. Çünkü Kurdlerin elinde o düzeyde gelişmiş silahlar yok. Rojava’da Kurd savaşçılarımıza hava koruma silahları gibi acil ve gerekli silahlar verilecekse o zaman gelsin bakalım Erdoğan Efendi, geleceği olursa göreceği de olur!
Yüzde bir olanakla cansiperane mücadele ile %99’luk silahlara karşılık direnebilmek ancak biz Kurdler için var olan bir gerçektir.
Kurdlerin tarihi hep böyledir ama Türklük adına bizim topraklarımızı kirleten soysuzların devamlı yaptıkları ise fitnecilik, kalleşlik ve kan akıtmaktır. Bunlar vampirdir. İnsan değillerdir. Eğer siz bir cumhurbaşkanı sıfatıyla her gün; “Sizi kanınızda boğacağız, sizi kanınıza boğacağız” diye ağlayıp durursanız o zaman bütün çocuklar bu ahlaksızlığını dinleyerek kan akıtmaya ve emmeye hevesli olarak büyür. Bunun bile önlenmesi insanlık ve uygarlık adına sorumluluk gerektirir.