SADAT VE JİTEMİN GÖREVİ AYNIDIR

0
813

Esasen SADAT denen organizasyonla uğraşmak, Türkiye devletinin ve Türkiye devleti yöneticilerinin Kurd halkına yönelik işlemiş olduğu suçları örtbas etmektir. Başta Erdoğan olmak üzere Türkiye devletinin yöneticilerinin organize ettikleri, halen Özgür Suriye Ordusu adı altında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Kurdlerin aleyhinde mücadele ettikleri de sır değildir. Eğer CHP gerçekten araştırmak istiyorsa bu konuyla ilgili soruşturma talep etmelidir.
Kurd halkına yönelik gerçekleştirilen suçların kimin yaptığı ve emrin kimden alındığıyla alakalı soruşturma yapılması gerekirken Susurluk olayı gibi bireylerle uğraştılar. Asıl suçluları aramak yerine suçluları örtbas ettiler. SADAT olayı da böyle bir durumdur.
IŞİD’in öldürülen kurucusu ve yöneticisi, Rojava bölgesinde ABD ile Kurd askeri gücü tarafından vurulan şahıs Ankara’da devletin parasıyla Türk Dili ve Kültürü eğitimini görmüş. Aktifleşene kadar bütün çalışmalarını Ankara’dan organize etmiş. CHP bu yönüyle soruşturma açılmasını talep etmelidir. CHP gevezelikten vazgeçip Kurd halkına karşı işledikleri suçları kabul etmeli, özür dilemeli ve mağdur ettikleri Kurd halkına tazminat ödemelidir. Kendi suçlarını örtbas etmeye çalışmak için Erdoğan’la el sıkışıp anlaşmalı olarak bu tür yaygaraları çıkararak esas suç ve suçluları gözardı etme ahlaksızlığından vazgeçmeleri lazım.