SANAT VE SANATÇILIK ADINA, FAŞİZM BARBARLIĞINA HİZMET ADIMINA

0
890

Kurdistan Halkına, ceoğrafiya’sına ve değerlerine yapılmış ve yapılacak olan barbarca zulüm uygulamalarının, çirkin saldırı ve hakaretlerin hiçbir tanesi unutulmayacak, karşılıksız kalmayacaktır. Bu sözdür. Karardır.

Kurdistan’ın Rojava bölgesine faşist Türkiye devletinin yöneticilerinin barbarca saldırıları, başta Afrin şehrimizi olmak üzere yerleşim alanlarını tahrip ederek soydaşlarımızı katledip varlıklarını talan etmişlerdir.
Faşist Türkiye devletinin Kürd Halkına yönelik sistemli olarak uygulamaya devam ettiği soykırım dayatmasının çirkin bir adımı olan bu saldırı, maalesef bir grup sanatçı kimlikli şahıslar tarafından kutlanmıştır.

Bu hareketleri kendilerine, sanatlarına daha da önemlisi insani değerlere yönelik utanç verici bir saldırıdır.
Faşist Türkiye devletinin Kürd Halkına yönelik işliyor olduğu suçlara gönüllü ortaklıktır.

Anılan çirkin eylem utanç verici olmakla birlikte Kürd Halkına yönelik işlenmiş ağır bir suçtur. Kürd Halkının soylu değerlere bağlı şahsiyetlerinin bu çirkin eylemi “düşmanlık” olarak değerlendirmeleri ve bunu yüksek sesle ifade etmelerini özellikle rica ediyoruz. Soydaşlarımızdan soylu değerlerine sahip çıkmaları ricamızdır.

Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümetini kurma çalışmalarını yürüten Hazırlık Komitesi, ahlaki, insani değerlerden yoksun anılan eylemi şiddetle kınar. Böylesi bir sorumsuzluğun tekrarlanmamasını diler. Ayrıca, komitemiz bu hususla ilgili etkin tepki göstermek amacıyla çalışmalar yapacaktır.
Hükümetimiz, Kürd Halkının hizmetinde olacaktır.
Silav u rêz.

05-04-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin