ŞEHİTLERİMİZ, GAZİLERİMİZ VE ULUSAL KURTULUŞUMUZ İÇİN CEPHEDE SAVAŞANLAR, GERÇEK AYDINLARIMIZDIR

0
1124

Dünya’nın güçlü Devlet politikalarını ve güçlü basın, yayın, finans kurum ve kuruluşlarının stratejilerini, çalışmalarını benim gibi takip ediyorsanız, Kurdîstan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesinin orunlu hale geldiğini görürsünüz.
Her dört parçada işgalcilerin kontrolünde olan kutsal Kurdîstan topraklarının birleştirilip Bağımsız Devlet statüsü kazanması mecburidir.

Orta Doğu’da istikrarın oluşabilmesi gibi, Dünya barışı ve istikrarı için de Bağımsız Kurdîstan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesi zorunludur. Günü de bugündür. Ulusal Bayrak, Ulusal marş ve öz dilimizle kendi Devletimizin çatısı altında, güven, barış, refah ve birlik içinde yaşayacağız. Ancak bu şartlar altında Dünya barışına hizmetle katkıda bulunabiliriz.
Kurdîstan Birleşik Devletleri Hükümeti’nin çalışmaları, bu stratejik temelde yürüyor. Biz, bu projeye rastgele başlamadık. Lozan’da Hükümet ilan etmeyi de durup dururken yapmadık.

Sıradan, basit, fırsatçı, çıkarcı, anlayışla yaşamaya alışmış olan ucuz kişilikler, elbette ki bu projenin kapsam ve önemini kavrayamazlar. Kendilerini sözde Kurd aydını olarak gören burnu havada bu tipler, elbette ki bu önemli Kurdîstani değerden de kendilerine pay çıkarmaya çalışacaklar. Böylesi tipler, özünde Kurd veya Kurdîstani aydını değil, öz karanlığıdırlar. Damarlarında Kurd kanı olsa, Kurdîstani zihniyete sahip olsalar, kısıtlı olanaklarla ve çok zor şartlarda hazırlanarak, soylu Kurd Halkının hizmetine sunmuş olduğumuz bu projeye, kuruluşu ilan edilmiş olan Hükümete ve bu vizyona saygı duyarlar. Teşekkür ederler. Katkıda bulunurlar. Hiç değilse pis çenelerini kapatır ve soylu Halkımız için ulusal servet olan Kurdîstan Birleşik Devletleri Hükümetini, ucuz içki sofralarına boşboğazlık malzemesi yapmazlar. Kurdîstan aydını değil, karanlığısınız.

Birkaç gün önce, İsviçre’de boşboğazlık yaparak, midemi bulandıran da böylesi karanlık bir kişiliktir. Bunun adını daha sizlerle paylaşmadım. Çünkü böylesi kirli, ucuz karanlık kişilikleri önemsemiyorum. Sözlerim, o zihniyeti taşıyan herkesedir. Bir hafta önce İsviçre’de yaşayan böylesi karanlık biriyle yapmış olduğum telefon konuşmasının içeriğini ve tepkimi paylaşmıştım.

Gerçek Kurd ve Kurdîstan Aydınları, Kurd u Kurdîstan davasına hizmet için canını feda etmiş olan şehitlerimizdir. Kahraman şehitlerimiz gibi, canının bir parçasını savaş cephesinde bırakmış olanlar ile vücudunda işgalci düşmanların kurşun veya şarapnel parçası taşıyan, ağrı ve sancı içinde yaşıyor olmalarına rağmen hiç şikayetçi olmayan asil kahraman gazilerimiz, Kurd u Kurdîstan Aydını’dırlar. Onların önünde saygıyla eğilerek hepsini Kurdîstani bilinçle selamlıyorum.

Dünya’nın her tarafında yaşayan bu gazi, kahramanlarımız gerçek Aydınlarımızın sayısını bile bilmiyoruz. Bu kahraman Aydınlarımıza layık oldukları gibi yaşam ortamını oluşturamamış olmak, hepimizin utancıdır. Bu canlarımızı savaş cephesine sürükleyen siyasi hareketler ve tabela partileri, bu hususla ilgili bir çalışma yapabilecek durumda değildirler. Dolayısıyla, asil soydaşlarımızdan rica ediyorum. Bu soylu kahraman gazilerimizin, gerçek Aydınlarımızın durumuyla ilgili çalışmalar için kurumlar oluşturalım. Onları yalnız bırakmayalım.
Kahraman gazilerimize hizmet edelim.
Onları arayıp bulalım.
Onları kucaklayarak, onlara minnet duygularımızı izah edelim.
Onların emek ve anıları olmasaydı, bizler Kurdîstan Birleşik Devletleri projesini geliştiremez ve Lozan’da hizmet Hükümetini ilan edemezdik.
Kurd u Kurdîstan davasının şehit ve gazileri, gerçek Kurdîstan Aydınlarıdırlar. Hiç kimsenin bedavadan “ben Kurd Aydınıyım ” demeye hakkı yok.

Kurd u Kurdîstan davası, yalnızca Kandil, Rojava ve Güney Kurdîstan’da etkin konumda olanların güdümünde değildir. Kurd u Kurdîstan davasının tüm sorunlarını onların halledeceğini beklemeyelim. Aklı başında olup, sağlıklı düşünebilen her şerefli Kurd bireyi, Kurdîstan ulusal kurtuluş mücadelesine emekleriyle hizmet etmekle yükümlüdür.

Hiçbir güç, hiçbir devlet, bulutların arasından çıkıp gelerek biz Kurdleri, işgalcilerden kurtarmayacak. Kendi işimizi kendimiz görmek zorundayız. Bu demektir ki, her şerefli Kurd bireyinin, Kurdîstan Birleşik Devletleri projesine destek vermesi önemlidir. Her bijî welatê serbixwe.

15-11-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş