SİYASİ MASKARLIKLARA SON DİYEREK, İŞGAL GÜÇLERİ, YANDAŞ VE İŞBİRLİKÇİLERİ, SOYLU HALKIMIZ, GÖREVLERİMİZ VE HÜKÜMETİMİZİN ÇALIŞMALARI

0
1016

Kurdistan’ımızı işgal etmiş ve Halkımıza yönelik sistemi olarak uygulanan soykırımın yanı sıra, Halkımıza yönelik asimilasyon uygulamasının bir ayağı da, zorla göç, yalana dayalı Türklük propagandası, bilinçlice Kurd’lüğe dair yalan yanlış bilgilerle kafa karıştırmak çalışmaları organize ediliyor. Bu koşullarda, vatan topraklarında yaşayabilen soydaşlarımız, sindirici dayatmaların oluşturduğu sıkıntılara rağmen, Kurd’lüğün bilincini benimseyebiliyorlar.

Kurdistan topraklarından, işgal devletlerinin diğer bölgelerine göç etmek zorunda kalmış olan soydaşlarımız dahil yabancı ülkelere göç etmek zorunda kalmış olan soydaşlarımız, birlik ve beraberlik anlayış dayanışmasıyla, Kurd’lüklerini geliştirmeye özen göstermelidirler. Bu alanda önemli başlık var.

Siyasi partiler de, çalışmalarını, kendi yandaşlarıyla sınırlı tutmasına özen gösteriyorlar. Elbette ki siyasi çevrelerin bu duyarsızlıkları çok yanlıştır. İşgal devletlerinin zorla ve kirli oyunlarla Kurdistan toprakları gibi Kurdistan Halkını da parçalara bölmüşler.

Kurdistan siyasi hareketleri, maalesef işgal güçlerinin kirli oyunlarını boşa çıkaracak çalışmalar yerine, kendi dar siyasi anlayışlarıyla Kurd Halkını, siyasi aşiretçilik tutumuna yönelterek, Welarparêz Kurd Halkını da kendi içinde parçalara bölmüşler. Bilinen bu gerçekleri özetledik. Çözüm çare gereklidir. Kendi çıkarları için Kurd’lüğe sırtlarını dönmüş olan zavallı ve ucuz kişilikleri bir tarafa bırakalım. Kurdistan Bağımsızlığından sonra, bu zavallı çevrelerin ıslah edilmelerinin zorunluluğunu unutmadan, Kurd ulusal birliğinin inşasına hizmete yönelelim. Her şerefli Kurd bireyinin bu alanda yapabilecekleri vardır. İnatçı ısrarla, Kurd dil ve lehçelerini konuşup geliştirelim.
Bunun için özel okul ve kurslar organize edelim. Bunun yanı sıra, evlerimizde kendi aramızda dilimizi konuşup geliştirmeyi onur meselesi yapalım.
Yaşadığımız yabancı ülkelerde, bağımsız vakıflar kurup sosyal ilişkilerimizi geliştirelim. Birkaç bireyin bir araya gelip yapabileceği işlerdir.

Dayanışma ruhuyla, Kurdistan çevrelerinin ilişki içinde olmalarını organize edelim. Birbirleriyle tanışmaları ve ilişkilerini sürdürmeleriyle bazı kazanımlar kendiliğinden oluşur.
Her meslek ve sanat mensupları da kendi aralarında ilişkilerini geliştirmek amacıyla çalışmalar yapmalıdırlar.
Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti olarak, bu alanlarda çalışmalarımız var.
Yakında bu çalışmalarımızla ilgili açıklamalarımızı, soylu Halkımızla paylaşacağız.

Bizim, ısrarla ricamız, soylu Halkımızın Welatparêz bireylerinin, bağımsız olarak böylesi çalışmalara yönelmeye alışmalarıdır.
Bazı değerli soydaşlarımızın benzer çalışmalar yapmayı planladıklarına dair bilgiler çerçevesinde bizimle görüşmeler yaptılar. Belli siyasi partiye bağlı olarak böylesi çalışmaları planlayan çevrelerle ilişkilerimizi “Welatparêzî” (yurtseverlik) çerçevesinde sürdüreceğiz.
Tam Bağımsızlığa inanan, Kurdistan Birleşik Devletleri projesini benimseyen asil soydaşlarımızla görüşüp müşterek hareket etmek kararını uyguluyoruz. Bu kararımızla ilgili daha önceleri de izahatlı açıklarımızı paylaşmıştık.

İşgal devletleriyle aynı çatı altında, işgalcilerin kimliğiyle yaşamayı RED ediyoruz. Bu anlayışla çalışmaları da red ediyoruz. Soylu Halkımızın bu tür aldatmacalarla yüz yıllardır kandırıldığını, oyalandığını hepimiz görüyor ve biliyoruz.
Böylesi aldatmaların son bulması gerektiğini, bu anlayış tutumunun son bulması, Halkımıza çok önemli hizmettir.

İşgalciler, Kurdistan Halkına yönelik barbarca ve sistemli olarak soykırım dayatması gerçeği gözler önünde duruyorken, bizler niye kendimizi aldatıyoruz?
Kurd u Kurdistan davasının düşmanlarına hizmet etmekle, Halkımızın hiçbir kazanımı olmadı ve olamayacak.
Kurdistan Birleşik Devletleri’ni inşa edip resmileştirmek amacıyla kurulmuş olan Hükümet çalışanları olarak, kararlıyız ki, başaracağız.
İşgal güçlerinden, yandaş ve işbirlikçilerinden de, çekinmiyor korkmuyoruz.
Onların, bizim hareketimizden korkularının bilincindeyiz. Korkularının, ölümlerine çare olmayacağını hatırlatıyoruz.

İşgal güçlerinin, “savaştık ta aldık” gibi aşağılık söylemlerinin kendi başlarında paylayacağını, kirli zihniyetlerine kazımalarını öneririz. Bizler, işgalcileri Kurdistan topraklarından SAVAŞSIZ da kovabileceğimize inanıyoruz. Ancak, mecbur kaldığımızda, kazanmasına savaşmaya da hazır olduğumuzu bilsinler.

Türkiye’nin NATO üyeliği, diğerlerinin Rusya ittifaklarının bilincindeyiz. Çaresinin de bilincinde olup, hazırlıklıyız. Her bijî Kurd u Kurdistan.

02-05-2019

Saygılarımla. Hisên Baybaş.