SİZ SİZE, BİZ BİZE

0
2050

Sizin ulusal güvenlik veya beka sorununuz sizin için ne kadar önemliyse, Kurdistan halkının da kendi topraklarında kendisini yönetmek ve insan gibi yaşamak o kadar önemlidir.
Sizin ulusunuz sizin için önemli olduğu kadar, bizim ulusumuz da bir milyon kat daha fazla önemlidir.
Siz, bize barbarca uygulamalarla soykırım dayatmışsınız.
Biz de size diyoruz ki, barbarlık dayatmasından vazgeçin.
Biz size diyoruz ki, siz de yaşayın biz de yaşayalım.
Bizim ulusal güvenliğimiz, bizim bekamız, bizim büyük milletimiz diye zırladığınız zaman karşınızdaki insanlar için de aynı hakların var olduğunu kabul edin.
Asarız, keseriz, bitiririz zırvalığına devam ederseniz karşınızdaki insanlar da, biz de aynısını size yaparız der. Kirli faşist kafanız bunu algılamıyor mu?
Biz Kürd’lerin akan kanı su mudur?

Siz Türkiye olarak biz Kürd’leri barbarca öldürerek imha etmeyi sürdüreceksiniz de biz Kürd’ler size hayranlık mı duyacağız?
Siz başka ülkelerle ortaklıklar, tatbikatlar yapmayı kendinize hak görüyorsanız, biz niye kendimiz başka ülkelerle ortaklıklar, tatbikatlar yapmayalım.
Biz Kürd’ler sizin çirkinliklerinizi, barbarlığınızı red ediyoruz.
Bize yaptığınız tüm pisliklerinizi suratınıza kusacağız.
Türkiye Devleti olarak biz Kürd’leri yok etmekten başka hesaplar yapın. İnsan gibi yaşamaya da alışın. Barbarca uygulamalarınız bizi susturmadı.
Tehdit zırvalarınız da bizi korkutmuyor.
Böl parçala yönet gibi ucuz oyunlarınız da artık işlemiyor. Bunları görün, anlayın ve insan gibi kendiniz için insani değerlere yakışır bir yol tayin edin.
Başka çareniz de yok.

Türkiye Devleti olarak, kendilerini Türk kabul edenler olarak, biz Kürd’lerin topraklarına ne ekerseniz, onu biçeceksiniz. Bu kadar basit.
Biz Kürd’leri kendi baba topraklarımızda rahat bırakın. Aksi takdirde asla ve asla rahat olamazsınız. İyi komşuluk ilişkilerini geliştirin. Buna alışın.
Biz Kürd’ler iyi komşuluk konusunda Dünya’da en iyiyiz.
Biz Kürd’lerin bu soylu ve asil kültüründen yararlanın.
Biz Kürd’lerden başka siz Türk’leri insan yerine koyan başka bir halk ta yok. Tarih boyunca bu böyleydi. Bin yıl oldu. Yeter ulan. İnsan gibi yaşamaya alışın artık. İlla da sizi hayvanat bahçesine mi kapatalım.
Bugün Bağımsızlık Bayrak’ını asan Kurdistan’a karşı atacağınız her olumsuz adımınızın etkisini his edeceksiniz. Ekonomik alanda his edeceksiniz. Askeri alanda ise ŞOK etkisini Şimşek gibi his edeceksiniz.
Siz, biz Kürd’lerle bir arada eşit şartlarda yaşamak için son şansınızı da kirlettiniz.
İyi komşuluk ilişkilerini de kirletirseniz, yaşamak için hayvanat bahçesini de çöplük alanını da bulamazsınız.
Biz Kürd’ler Birinci Dünya Savaşı sürecinde siz Türk’lerle bir arada yaşamayı tercih ettik. Bizim o iyi niyetimizi kirlettiğiniz gibi, iyi komşuluk kararımızı da kirletmeyin.
Bizi çok tahrik edip mecbur ederseniz, sizi Mersin’den denize dökeriz. İyi komşuluk kararırımıza karşılık diz çöküp şükredin. Bu uyarıyı da ciddiye alın. Türkiye’de insani değerlere bağlı yaşamak isteyip iyi komşuluk ilişkilerine hazır olanlar öne çıksın.
Dem xweş.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin