SOYLU İNSANLIK TARİHİNE SAHİP KURD HALKIYIZ

0
912

Ucuz, basit çıkar hesaplarıyla, barbar işgal güçlerinin oyuncağı gibi yaşayamayız. Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti’nin çalışmalarını yürüten arkadaşlarımız, projeye inançla bağlılıklarından ötürü başarıya ulaşılmasını hızlandırdı.
Hükümet’in hedefi başarıdır. Yol haritası ve hedef bellidir. Adım adım hedef noktasına yürüyerek ulaşmak, Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmiyet kazanmasını sağlamak, Kurd Halkının beklentisidir. Hükümet çalışmaları bu bilinçle yürüyor.
Bize ulaşan destek ve dayanışma teklifleri ve yorumlar, Kurd Halkı’nın beklentilerinin Bağımsız Kurdistan olduğuna dair hiçbir soru işaretinde yer bırakmıyor.

Hükümet çalışmalarına katılım çağrımız olmuştu. Yardım etmeye hazırız, desteklemeye hazırız şeklinde yoğun mesaj alıyoruz.
İleriki tarihlerde farklı açıklamalarımız olacak. Ancak, bu aşamada Hükümet yönetimine adayların arasından tercih çalışmalarıyla ilgili ve Hükümet üyeliğine üye olacak şahsiyetlerin seçilmeleriyle meşguldürler çalışma arkadaşlarımız.
Hükümet sitesi olan uskgov.com adresinde görüldüğü gibi Başbakan, Genel Koordinatör, dört yardımcı ve bakanlıklar var. Hükümet yönetim delegasyonu çalışmaları yürütüyor.
Birleşmiş Milletler kurumuna müracaat çalışmaları, Hukuki, siyasi ve diplomatik çalışmaları birlikte yürütmeyi gerektiriyor. Çalışma arkadaşlarımız titizlikle çalışmalarını sürdürüyorlar. Sonuca başarıyla ulaşmak konusunda karar uygulanıyor.

Kurdistan ceoğrafyasında Kurd soydaşlarımıza ve Kurdistan doğasına yönelik, işgal güçlerinin ve onların işbirlikçilerinin işlemiş oldukları suçların hiçbir tanesi hesap vermekten kurtulamayacak, bir tek suçlu cezasız kalmayacak. Kurdistan Birleşik Devletleri, ucuz, basit çıkar hesaplarıyla, barbar işgal güçlerinin oyuncağı gibi yaşayamayız.
Hükümet, bu kararla çalışmalar yürütüyor. Dünya’da saygınlığı ve etkinliği olan Hukuk büroları ve avukatlar bu çalışmaları profesyonelce yürütüyorlar. Çalışmalar sürüyorken, delil, tanık ve davacı gibi gereksinim oluşuyor. Gereksinimleri yerine getirmek için çalışmalar yürütülüyor.
Bu çalışmalar tamamlanacak ve suçlular hakkında tutuklama kararları çıkacak. Hiçbir Kurd soydaşımızın bundan şüphesi olmasın.

Kurdistan topraklarını işgal etmiş olan barbar ve faşist devletlerinin burnu havada sokak serserisi kılıklı yöneticilerinin hepsi hesap verecekler. Hiçbir tanesi hesap vermekten kurtulamayacak.
Bu çalışmalar için, Kurdistan’ın dört parçasında, işgal güçlerinin işlemiş oldukları suçlar, delil, tanık ve davacı olmak isteyenler ile ilgili bize bilgi ulaştırılmasını bekliyoruz.

Bu çalışmalara aktif olarak katılmak isteyen soydaşlarımızın Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti’ne müracaatlarını rica ediyoruz.
Tekrarla, Hükümet çalışmalarına yardımcı olacak şahıslara değil, katılacak soylu, Kurd’çü soydaşlarımıza çağrımız var.
Elbette ki, Hükümet adresine bilgi, belge, tanık ve davacı konusunda ulaştıracak değerli soydaşlarımızın giderlerini de, Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti karşılamayı kabul ediyor.
Kurdistan tarihi, kültürü, eğitimi, ticari, mali işler gibi diğer çalışmalar için de katılımcı soydaşlarımıza Hükümet çağrısı olacaktır. Kurdistan Birleşik Devletleri temel yasaları ve kanunları için de çalışmalar yürütülüyor.

Kurdistan’da Analar, teyzeler, halalar, ablalar, bacılar Dünya’nın en kıymetli bakışları işlerler. Sabırla işledikleri nakış bitince, ortaya muazzam bir eser çıkıyor. Çizdiğim resimler gibi.
Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti aynı özen, sabır ve kararlılıkla bilinçli çalışmalar yürütüyor. Kurd u kurdistan tarihinde ilk olan bu çalışmaya katılmak, her Kurd’çü Kurd’ün görevidir.

19-08-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin