Tüm Olumsuzluklara Rağmen

0
147

İşgalcilerin son yüzyıllık zulüm dayatmaları sonucu çirkin alışkanlıklar oluşturmuş. Elbette ki cihanda benzeri görülmemiş kahramanlıklar ve fedakârlıklar yapmış ve yapmaya devam eden asil soydaşlarımızın büyük çoğunluk olduğu gerçeğini hiç unutmayalım. Çirkin alışkanlıklar edinenlerin sayıca az oldukları halde oluşturdukları yaralar derin ve sancılıdır. Kalıcı iz bırakan çirkinlikleri de aşan ihanetlere tanık oluyoruz. Edindiğim bilgiler, çirkin alışkanlıkların beraberinde fitneciliği getirdiğini ve doğruyu tespit etmenin samanlıkta iğne arama haline dönüştüğünü gösteriyor. Kurd ulusu derin ve soylu değerlerin mirasçısıdır. Hiçbirimiz bunu unutmayalım. Ayrıca imparatorluklar ve krallıklar kurmuş Kurd ulusunun egemenlik alanlarında en adil, en müreffeh, insancıl ve çoğulcu yönetimler yapmış olduklarını da herkese hatırlatalım. Tarihimiz budur.

 

Şimdi sancılı bir süreçten geçiyoruz. Bizler için bu derin sancılar güçlü doğum sancılarıdır. Bunun bilincinde olalım. Güçlü doğum demektir ki, mücadelemizin geldiği aşama bağımsız devlet yapılanmasının sağlanması; büyük doğum bu olacaktır. Fitne ve fesat üretenlerin oyunlarının düşmanlarımızın tezgahı olduğunu ve düşman tuzağı olduğunu bilelim. Menfaat ve güç peşinde olanları görelim. Kendilerine yer edinmek için ayrışmayı geliştirmeye çalışanlar, en çok kendilerine ve çevrelerine zarar vereceklerdir.

 

Bizim arkadaşlarımızın birliği geliştirmeye, üretkenliği öne çıkarmaya yoğunlaşmaları gerektiğini ısrarla bilmelerini istiyoruz. Hepimiz bilmeliyiz ki, son yüzyılda ne zaman biz Kurdlerin kurtuluş mücadelesi önemli gelişmelerle güçlense fitne, fesat, fırsatçılık ve kendini dayatma oyunları görülür. İç karışıklık ve ayrımcılık oyunları aktifleşir. Dolayısıyla Londra’da 2001-2002 yıllarında bize yönelik oynanan oyunlar, Paris’te tanık olduğumuz rezalet yeni icatlar değildir. Son da olmayacaktır. Böylesi kirli düşman oyunlarını bozabilmeliyiz. Şimdiye kadar bozabildiğimiz gibi.

 

Kararlılıkla bilgili hizmet edecek soydaşlarımızın yetkilendirilmesi, doğru kararların uygulanması ile ileriye yürümeliyiz. Bunu yapmak zorundayız. Suçluları korumamalıyız. Suç işleyenleri yargılarken adil olmalıyız. Ulusumuzun adil değerlerine uygun adımlar atmalıyız. Suçluları cezalandırmak bile bu çerçevede olmalıdır. Buna dikkat etmeliyiz. Tuzakları aşacağız. Çok dikkatli olacağız. Çok çalışacağız. Sürekli kazanmayı hedefleyeceğiz. Kazanmak hedefe varmaktır. Bunu unutmayacağız. Hedef bağımsızlıktır. Bunun için yaşayacağız. Bunu bilelim. Kurdîstan Birleşik Devletleri hükümetinin işi budur. Biz hükümet yöneticilerinin ve hükümet görevlilerinin sorumluluğudur. Emek ve zamanımızı israf etmeyelim. Korkusuz, kararlı ve beceriyle üreterek çok çalışıp hedefe varmak için yaşamalıyız. Bizim işimiz bu olmalıdır. Tanık olduğumuz yalan ve iftiraya dayalı ayak oyunları hep olacaktır. Kendileri için kurtuluş mücadelesinin kazanımlarını malzeme olarak kullanan zavallılar da bitmeyeceklerdir. Ancak gelinen aşamada kurtuluş mücadelesinin oluşturduğu güç, tüm olumsuzlukları gidermeye yeterlidir.

TEILEN
Önceki İçerikDEVLETSİZLİK
Sonraki İçerikCondolences to Aram Boyan