TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET YAPISI KOKUŞMUŞ PİS BİR BALIKTIR

0
1336

Türkiye devlet yapılanması bir sınav yapmayı bile becerememiş ve sınav iptal edilmiş. Görevden alınan ÖSYM Başkanının yerinde de yine tarikatçı bir kişi getirilmiş. Aslında Erdoğan efendinin kendisi tarikatçıdır. Eskiden tarikatçı olan çevreler bugün terör örgütüne dönüşmüş. Siz bu tarikatçıları, Nur cemaati veya Menzil Tarikatı ile karşılaştırmayın. Bunlar soytarı takımıdır. Eğer siz devletin içinde bir güç oluşturup o güçle de insanlara zulmetmeyi hedefliyorsanız teröristsiniz, demektir. Çete örgütüsünüz, demektir. Orada bir gücünüz varsa hak edenin kazanmasını sağlamaya garantör olanız gerekir. Hak edenin, hakkını bulmasını sağmanız lazım. Sizin aşiretinizden, örgütünüzden veya cemaatinize mensup diye soruları çalıp onları devletin kademesine göreve getirirseniz devlet yapısını oluşturamazsınız.

Fettullahçı çevreleri suçlayıp, onlar devleti ele geçirdi şeklinde açıklama yaparsanız haksızlık yaparsınız. Çünkü Türkiye devletinin yapısı bu şekildedir. Çok çalan çok güçlü olur. Fettullahçılar belki devleti çok fazla çalmaya çalıştılar. Kurdlerin hak ve hukukunu zulmederek yok saydılar.

Fettullahçı çevreler tarafından benimle ilgili iftiralar atarak yalan içerikli haberler yazıldı. Fettullahçı çevrelere mensup Cihan Haber Ajansından birkaç kişiyle görüştüm. Sonra bazı sular yönelttiler ve cevapladım.

Onlara dedim ki; bakın size daha önce zulüm yapılıyordu. Sizin misyonunuz bugün zulüm yapan güç haline geldi. Sizinle yüz yüze konuşmak için arkadaşlarım beni ikna etti.

Benim hakkımda söylediklerinizin yalan olduğunu söyledim ve siz şimdi gevezelik yapıyorsunuz.

‘‘Eyvallah, eyvallah, eyvallah’’ şeklinde cevap veriyorsun. Terbiyesiz herif, eyvallahı olmaz bunun, dedim. Siz benimle ilgili bir yalan haber yazmışsınız.

Bana polis verdi, diyorsun. Onu incelemen gerekmiyor mu?

Suriye sınırında Licê’nin kaçakçı bir köyü, diyorsunuz.

Licê’nin nerede olduğunu size öğretmeme gerek var mı? Terbiyesiz herifler, önce bir haritaya bakın…

Polis size yanlış bir bilgi vermiş. Sizin cemaatiniz ve liderinizle ilgili polis birçok söylemde bulunuyor. Hepsini gerçek olarak kabul ediyor musunuz? Sende senin liderin de benim için sokak köpeği kadar kıymetli değilsiniz, dedim.

Daha sonra bir daha da yazmadılar. Yalan içerikli o yazıyı da düzeltmediler.

Devletin kurumsallaşması için hak ve hukuka bağlı olması gerekir. Devlet yapılanmasıyla, işleyişiyle ve yönetimiyle ilgili bilgisi olmayanların, hatta soytarı bile olamayacak kendinden habersiz çevrelerin devlet kurumlarından sınav sorularını çalarak bir yere gelmek Türkiye’nin bir geleneğidir.

Balık baştan kokar demişler ama burada balığın tamamı bozuk. Türkiye Cumhuriyeti devlet yapısı kokuşmuş pis bir balıktır.