TÜRKİYE DEVLETİNİ YÖNETENLER KORONA VİRÜSÜNDEN ÇOK DAHA FAZLA PİSLİKTİRLER. BU SÜREÇTE KUDURMUŞ KÖPEKLER GİBİ KÜRTLERE SALDIRMALARININ NEDENİ DE BUDUR

0
1097

Türkiye devletini yöneten virüs bozuntuları, devletin sorunlarını çözmek yerine devleti sorun haline dönüştürdüler. Kendileri, halkın beklentilerine cevap olabilmek için hizmet edeceklerine, halkın başına bela olmak için yapmadıkları çirkeflik kalmadı.

Bütün dünya gibi Türkiye’de de halk bir virüs felaketiyle uğraşıyorken Lice’de, Silvan’da, Ergani’de ve Batman belediyelerine saldırmanın anlamı nedir? Derdiniz Kürt halkının direnç gücünü mü kırmaktır? Kürt halkını aşağılamak sizi güçlendiriyor mu? Kürt halkına saldırmak sizi daha iyi devlet adamı mı yapıyor?
Ben size söyleyeyim başta Recep Tayyip Erdoğan ve bütün sülalesi ve çetesinin bütün mensuplarının yeri, Lice’nin foseptik çukurlarıdır. Kürt halkının nezdinde sizin yeriniz ve değeriniz budur. Sizin gücünüz falan da yok. Sizin güçlü görünmeniz biz kürtlerin beceriksizliğindendir. Yoksa hepiniz devletinizle beraber bir Hüseyin Baybasin’le baş edemezsiniz.

Bugün Türkiye’yi yöneten virüslerin yüzüne tükürmek bile benim midemi bulandırıyor.
Kürt halkının bu ahlaksızlıkları çok iyi görmesi gerekiyor bizim de Kurdistan Birleşik devletlerini resmileştirmeye daha çok yoğunlaşmamız gerekiyor.

Slav û rez.

Saygılarımla, Hisên Baybas