TÜRKİYE DEVLETİ’NİN, ROJAVA’NIN AFRİN BÖLGESİNİ İŞGALİ SUÇTUR

0
1509

Türkiye Devlet politikası barbarca yıkımı dayatıyor. Yalanlara dayalı resimler çiziyor ve halka sunuyor. Bilerek ve planlayarak sistemli olarak halkı kendi yıkıcı politikalarına uygun olarak yönlendiriyor. Özgür iradeyle görüş beyan etmek ürkütücü suç olarak halka dayatılıyor.

Sivil toplum kuruluşlarını yasaklamakla uygar devlet yapısı yok ediliyor. Türk tabipler birliğini ve benzer sivil toplum kuruluşlarını yasaklamak bu tutumun adımıdır.

Türkiye Devleti PYD’nin ve YPG’nin PKK’ye bağlı olduğunu ileri sürüp Türkiye ve Dünya komuoyunu’na yalan söylüyor. Bu yalanla Rojava’nın Afrin bölgesine işgal hareketini haklı göstermeye çalışıyor. PYD‘nin ve YPG’nin PKK ile hiyerarşik bağı yoktur. Emir komuta zincirine dayalı bir bağ yoktur. PYD‘nin lideri Salih Müslim PKK liderlerinden emir almıyor. Bunu Türkiye de çok iyi biliyor. Öyle olsaydı üç yıl önce Türkiye Devleti Salih Müslim’i Ankara’ya davet edip, görüşmeler yapmazdı. Bu çerçevede Türkiye’nin Afrin işgali suçtur. Bunu net olarak görelim, bilelim. Türk halkı adına, Kürd halkı adına, Afrin bölgesinin vatandaşları adına Türkiye Devleti’nin işgal hareketine karşılık dava açılmalıdır. Kürd soydaşlarımın dikkatine sunuyorum.

Saygılarımla. Hüseyin Baybaşin

16.02.2018