TÜRKİYE’NİN TERÖR SALDIRILARINI KINIYORUM

0
654

Süleymaniye’de cuma günü Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Kobani ve beraberindeki üç ABD askeri Süleymaniye’de seyir halindeyken SİHA saldırısının hedefi oldu. DSG Genel Komutanı Mazlum Kobani, Süleymaniye’de ABD ve Anti Terör (CTG) güçlerinin de içinde yer aldığı konvoyun hedef alındığını belirterek, “Türk devleti ilk defa beni hedef almıyor ve bunun son olmayacağını da biliyorum” dedi.

Kurd kahramanı General Mazlum Kobani açıklaması ile Süleymaniye’de gerçekleşen saldırı açıklığa kavuşmuş oldu. Türkiye devleti, Mazlum Kobani kardeşimize yönelik bilinçli ve organizeli bir şekilde saldırısı gösteriyor ki; Türkiye terör devleti, terör yapısını değiştirmeyecek ve Kurd halkını topyekûn savaşın içine çekmek istediğini görmeliyiz. Eğer Kurd halkı topyekûn savaşa yönelirse Kurd halkının daha fazla zararı olmaz. Çünkü zaten en derin acılarla her gün can kaybıyla zarar görüyoruz. Kurd halkını topyekûn savaşa sürüklenmesi ile Kurd ulusunun devletleşmesinin önü açılmış olur. Kurdistan topraklarını işgal etmiş barbar sömürücüler, bu adımlarıyla Kurd ulusunun hizmet etmiş olmasının hiç minneti yok.

Çoktan çok, azdan az gider. Fakat biz Kurdlerin kaybedecekleri bir değer olmaz. Kurd halkının devletleşmesinin önü açılmış olur. General Mazlum kardeşimize ve diğer saldırıya maruz kalan insanlarımızın hepsine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.