YAKTIĞINIZ LİCE’NİN DUMANINDA HEPİNİZİ BOĞACAĞIZ

0
1010

Faşist Türkiye devletinin soylu kurd halkına yönelik barbarca zulüm uygulamaları son yüz yıldır sistemli olarak devam ediyor. Gelîyê zîlan, koçgîrî, Dêrsim, Licê başta olmak üzere yerleşim alanları yakılıyor ve insanlarımız vahşice katlediliyor.

Bizler, artık yeter diyerek Kurdistan bağımsızlığını sağlamaya odaklandık. Son otuz yılda Licê şehri üç kez yakıldı. Evde yaşayanlar ve eşyaları ile birlikte yakıldı, yok edildiler. Yakanlar da faşist Türkiye devletinin üniformalı teröristleriydiler. Helikopter ve tanklar kullanılarak yakılan Licê şehrimizin emrini Süleyman Demirel sapığı ve Tansu Çiller fahişesi vermişlerdi. Licêmizin ormanlık, ziraat ve tarım alanını ise her yıl yakıyorlar. Son dört gündür Erdoğan denen kuduz itinin emriyle Türkiye faşist devletinin üniformalı teröristleri Licê’nin ormanlık alanını, ziraat alanını, bahçelerini, üzüm bağlarını özellikle de incir ve ceviz ağaçlarından oluşan bahçe tarım alanlarının hepsini yakıyorlar. Dört gündür devam eden yangın olayını ben yeni öğrendim. Köylü vatandaşlar Licê’den onlara destek olmak için giden soydaşlarımızla birlikte söndürdüğü yerleri askerler yeniden yakıyorlar. Yangını söndürmek için giden vatandaşlara da kurşun yağdırıyorlar. Helikopter ve tanklarla yangın alanını kontrol altında tutuyorlar ki köylüler söndüremesin diye. Hem yakıyorlar hem de söndürmeye çalışanları engellemek için nöbet tutuyorlar.

Böylesi barbar bir devletin ve mensubu olan teröristlerinin hepsinin Kurdistan topraklarından kovulmaları gerekir. Biz, bunu başarmadan ölmeyeceğiz. Bunu başarabilmek için de Kurdistan birleşik devletlerini resmileştirmemiz gerekiyor. Bu zulmü, bu barbarlığı sonlandırabilmemizin tek yolu bu faşist devleti ve mensubu olan tüm kuduz itleriyle beraber kutsal topraklarımızdan kovmaktır. Başka yolumuz yoktur. Lice de bugün yine devletin barbarlığına hedef olan mazlum soydaşlarıma geçmiş olsun derken hepsine sabır diliyorum. Ben kendim Licê’liyim. Licê’de bir üzüm bağının, bir meyve ağacının bir evlat kadar değerli olduğunu çok iyi bilirim. Faşist Türkiye devletinin ve yöneticilerinin Licê halkına yönelik yapmış oldukları bu barbarlığı nefretle kınıyor ve bunu yapanların hepsinin yüzüne tiksintiyle tükürüyorum.