YAPTIKLARIMIZ FARKLI OLSA DA, KURD İNSANI OLARAK EŞİT ÖZELLİKLERE SAHİBİZ

0
1176

Takipçi arkadaşlarımızın iyi niyet dilekleri, şahsi fiziksel özgürlüğümle ilgili beklentilerinin beyanlarına ayrı ayrı teşekkürlerimi alıp kabul etmenizi rica ediyorum.

Saygıdeğer soydaşlarım; Cinsiyet ve inanç ayrımı yapmadan, Kurd bireyi olarak hepimiz biriz. Her biriniz ayrı ayrı benden çok daha değerlisiniz. Benim, hiçbirinizden üstün bir tarafım yoktur. Bende var olan özelliklerin hepsi, soylu Kurd Halkına özgü özelliklerdir. Kurdlüğünüze sarılırsanız eğer, benim yaptıklarımdan ve yapabileceklerimden çok daha fazlasını ve iyisini yapabilirsiniz. Nereden, nasıl başlayacağınızı bilmeyebilirsiniz. Ancak istediğinizi yapabileceğinize inanırsanız, başlangıç için yeterli olur. İkinci adım olarak nasıl yapacağınızı öğrenmeniz gerekir.
“Biri çıkıp önde yürüsün, biz de onu takip edelim” şeklinde anlayış tutumu yanlıştır. Başarının önünde engel olacak anlayıştır.
Araştırıp öğrenmek, benim temel sermayemdir. Sizler de araştırıp öğrenebilirsiniz.

Ben, fiziksel esaretten önce, şimdiden çok daha fazla kitap okurdum. Hem de okumak istediğim kitapları bulup okuyabilirdim. Şimdi, istediğim kitabı alıp okuyamıyorum. Hapishane cehenneminin kütüphanesinde var olan kitapları dışarıdan getirtebilmek için mahkemeye gitmem gerekiyor. Bazen, istediğim bir kitap için iki yıldan fazla bir süre mahkemelerle uğraşmam gerekiyor. Hollanda hapishanelerine yüzlerce kitap bağışladım. Her gittiğim hapishanede Kurdçe kitaplık bölümü açtırdım.
1995 yılından beri bunu yapıyorum. İnternet ortamına giriş olanağım da yoktur. Bunları, dertleşmek için yazmıyorum. Sizlerin, benden çok daha fazla olanaklarınız vardır. Israrla, zaman ve olanakları, kendiniz, Halk ve vatanınıza yararlı hizmetler için değerlendirmenizi rica ediyorum. Benim için yazıp paylaştığınız beyanatlara saygıyla teşekkür ederken, sizler de başarılı olmaya odaklanırsanız, benim yaptıklarımdan çok daha fazlasını yapmayı başarırsınız. Buna inanın.

Televizyon izlemek yerine, okumak yazmak, bilgilenmek amacıyla araştırmak tercih edilebilinir. Başarılı olmak için Parti lideri, örgüt lideri veya yüksek bir makamda oturmak gerekmiyor. Yaptığınız için lideri, hükümdarı olursanız, başarılı olursunuz.
Dünya’da Devleti olmayan nüfusu çok olan tek Halk biz Kurdleriz. Türkiye’de, İran’da, Irak ve Suriye’de, Devletin en önemli işlerini yapanlar, Askeri, emniyet, istihbarat, adli kurumlar, sağlık kurumları, eğitim, sanat alanlarında ve ekonomi alanında da Kurdler, en çok becerikli olan vatandaşlardır. Tarım, ziraat ve hayvancılık yine aynı şekildedir. Bildiğiniz gibi, bu barbar işgal devletleri, Kurd vatandaşlara yönelik sürekli olarak engeller çıkarırlar. Bu gerçek zorluklara rağmen, insanlarımızın üstün başarıları gözler önündür. Yaptığınız işte başarılı iseniz, en büyük lider sizsiniz.

Niye bizim vatanımız Bağımsız değil? Niye bizim vatanımızı barbar devletlerin yönetmesine razı oluyoruz? Niye kendi vatanımızda sömürülmeyi kabul ediyoruz? Bunları kendimize sormamız gerekmiyor mu? Bazı siyasi kadrolar ve siyasi liderler yanlış hesaplar yapmış ve halen de yapıyor olabilirler. Onlar da benim gibi, sizin gibi Kurd insanlarıdırlar. Hiçbiri gökten inmemiş. Hepimiz ayrı ayrı, “kendi vatanımızı kendimiz yöneteceğiz”. Biz, “Bağımsız Kurdistan istiyoruz” dersek, hiçbir güç, önümüzde engel olarak duramaz. Önce, kararımızı vereceğiz. Xweda bizi kesinlikle muvaffak eder.
Kurdistan Birleşik Devletleri, bu inanç anlayışıyla projeye dönüştü. Bu amaçla, Lozan’da Hükümet ilan edildi. Kesinlikle başaracağız.

Hepinizden ricam, kendinize güvenin. İnançla Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesi için fikir üretip paylaşmanız, inançla bunun için çalışmanız başarıya ulaşmamızı kolaylaştırır.
Geçiminiz için iş düzeninizle birlikte ulusal kurtuluşa da emek vermenizi tekrarla rica ediyorum.
YEKÎTÎYA DEWLETÊN KURDÎSTAN Her bijî.

12-05-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş