YORUMLARA YANIT

2
1877

SEVGİLİ BARAN DEMİR

Genel olarak yazılarımdan da yararlan ve öne çık diye öneride bulundum. Kendini geliştir ve öne çıkmak sana yakışır. Öne çık, kendini tatmin etmekle uğraşma söylemimi bir bütün olarak değerlendir. Senin yorum yazmanı kendini tatmin etmekle ilişkilendirmiyorum. Yazmış olduğun yorumun içeriğini kendini tatmin olarak gördüm. Ben öyle görüp değerlendirdim. Sen öyle bir duygu veya gereksinimle davranmadığına inanabilirsin. Amacım seni üzmek veya eleştirmek değil. Senin yorumunu değerlendirmem, yanıtlamam ve şimdi tekrardan sana hitaben yazmamın tek nedeni var. Amacım, seni ve senin gibi düşünen kardeşlerimle bilgilerimi paylaşmaktır. Birikimlerimi-deneyimlerimi sizlerle paylaşmak, sizlerin yararlanmanız içindir. Gördüm, okudum, öğrendim ve sizlerle paylaşıyorum ki sizlerde yararlanın. Yazılarımdan hiçbir bireysel beklentim ve kazancım yoktur. Siz de bunları biliyorsunuz. Yazılarımın içerikleri benim yaşam tarzımdır. Kürd düşmanları rahatsız oluyorlar. Çok yönlü olarak beni hedef alıyorlar. Oda onların hastalık’ıdır. Bulunduğum şartlarda ben, halkıma neler verebilirim. Beni ilgilendiren budur. Tekrarla, yazılarımın içerik bilgilerinden yararlanın derim. Bulunduğunuz şartlar ne olursa olsun, kendinize, ailenize, halk ve ülkenize doğru bildiğiniz çerçevede sahip çıkın. Zamanınızı ve emeklerinizi verimli olmak için değerlendirin. Mazeretlere sığınmayın. Kendinizi tatmin etmekle sınırlı kalmayın. Söylediklerim Baran kardeşime cevap ise de aslında hepiniz içindir. Baran gibi bu siteyi takip edenler mutlaka iyi niyetle hizmet etmek istiyorlar. Ben de sizlere malzeme veriyorum. Sizlerde böyle bakın.

Dem xweş

SEVGİLİ ROJDİ SORAN

Yazını okudum. Aynı konu için çalışmalarım var. Değindiğin konu çok önemlidir. Sağol. Kürd’çe yazdığına sevindim.

SEVGİLİ ERKAN TAŞ

Yazılarını okuyorum. Önerilerini de paylaşmanı istiyorum. Kürd’çe yazdığın için teşekkürler.

Sevgili Soreş

Yazmış olduğun konularda çalışmalarımız var. Değindiğin konu uzun yılların derin yarasıdır. Yazılarımı okurken, bana cevap yazarken kapıyı unutma. Düşmanlar seni gafil avlamasın.

Hepinizin yorumlarını okuyorum. İlginize selamlar. Bağımsız Kurdistan’da özgürce yaşamak için önerilerinizi yazın. Zorluklara rağmen hedef bir olsun. Kararlılık sarsılmasın. Şimdiye kadar Bağımsızlık istememiş olabiliriz. Ama şimdi istiyoruz ve Bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bağımsızlık’ı kazanmak, Birleşik Kurdistan Devletini resmileştirmek zor olabilir. Ama imkansız değildir. Esir olarak köle olarak yaşamak ölümden beterdir. Esir ve köle olarak yaşamak çok daha fazla zordur. Biz kararlı çalışmalarımızla hem Bağımsızlığı kazanacağız. Hem de insan gibi onurlu, varlıklı ve istikrarlı Birleşik Kurdistan Devletinde yaşayacağız. Buna inanın ve bunun için çalışın. Hepinize ayrı ayrı yazamadığım için kusura bakmayın.

Dem xweş.

2 YORUMLAR

  1. Kekê mezin u bı qedır u romet u roniá çavâ cenabet terâ helbestek diyariyâ cenabe té diyar kem!!.
    tê dıgot ez çiyâ mê men got kané berffâ tê ” té dıgot ez kanî mê kanê avâ tê ” tê dıgot ez darım kanê siyâ té ” tê dıgot ez gülüm kanê binâ tê ” té dıgot ez kürdistanı kanê serxebunâ tê ” tê dıgot ez hevalım kanê ewqâ sal pırsâ tê!!. hevidarım zutırin azadbî u jıbo nav qewumé xê u malbatâ xé u nav mıletê xê Jiyanek dewuru deweran u gül u sosın herdem peșiyâ tê bê!!.

  2. Kekê mezin u bı qedır u romet u roniá çavâ cenabet terâ helbestek diyariyâ cenabe té diyar kem!!.
    tê dıgot ez çiyâ mê men got kané berffâ tê ” té dıgot ez kanî mê kanê avâ tê ” tê dıgot ez darım kanê siyâ té ” tê dıgot ez gülüm kanê binâ tê ” té dıgot ez kürdistanı kanê serxebunâ tê ” tê dıgot ez hevalım kanê ewqâ sal pırsâ tê!!. hevidarım zutırin azadbî u jıbo nav qewumé xê u malbatâ xé u nav mıletê xê Jiyanek dewuru deweran u gül u sosın herdem peșiyâ tê bê!!.