ABDULLAH DEMİRBAŞ BAŞKANI; KURD HALKININ; HAK VE HUKUKUNUN TANINMASI, GELİŞTİRİLMESİ VE KORUNMASI İÇİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARDAN DOLAYI KUTLUYORUM

0
836

Sur eski Belediye Başkanı Sayın Abdullah Demirbaş İsrail’e davet edildi. Orada konferans verdiği sırada ‘The Jerusalem Post’ gazetesi kendisiyle bir röportaj gerçekleştirmiş. Sayın başkan, Kurd halkının hak ve hukukunun tanınması, geliştirilmesi ve korunması için yaptığı çalışmalardan dolayı welatından ayrılmak zorunda kaldığından beri dünyanın çeşitli ülkelerinde aktif çalışmalar yürütüyor. Birçok Kurd, Kurdlüğü kendi çıkar malzemesine dönüştürerek çıkar hesaplarıyla uğraşıyorken Sayın Abdullah başkan, Avrupa’ya giriş yaptığından itibaren bütün dünya ülkelerinde konferanslara katılıyor.

Birçok kez dünyanın en geniş dini lideri  Papa Francesco tarafından özel olarak davet edilip görüşmeler yapıyor ve her görüşmelerinde, konferanslarında, açıklamalarında Kurd halkının içinde bulunduğu sıkınları ve nasıl giderilmesi gerektiğine yönelik konuşmalar yapıyor. Bu yönüyle kendilerine saygıyla teşekkür ediyoruz. Diğer Kurd siyasi şahsiyetlere de örnek olması açısından önemsiyoruz. İngilizce olarak yayınlanmış kapsamlı röportajını bizde saygıdeğer soydaşlarımızın bilgilerine sunmak için röportajın linkini sizlerle paylaşıyoruz.

https://www.jpost.com/middle-east/article-706491?fbclid=IwAR0k3lrEhVFj1bKr8ZEAFejjH6SeABTxKl8gBNsGt2Ic1uNqPTZ2ndynvqk