KAYIRMACI HUKUK- KONUK YAZAR: MİRAY KARA

0
1609

Ülkede her şey hukuksuz bir vaziyette devam ediyor. Kanun önünde eğer hükümetin adamı ise hükümet yöneticileriyle diyalogu iyiyse her ne yaparsa yapsın sucun ustu örtülüyor ve yargılanmasına izin verilmiyor.

 

Resimdeki şahıs şirket sahibi Ali Osman Akat. Kolombiya’dan kozmetik ürün adi altında kokain getirdiği ve iki kez yakalanıp serbest bırakılan üçüncü de tutuklanıyor.

 

Zaten tutuklanması da Alman Gümrük Bürosu tarafından Türkiye ye bildirilmiş ve İstanbul Hava Limanı Gümrük muhafaza ekiplerinin kokain yüklerini teslim aldıktan sonra savcılığın talimatı ile kontrollü teslimat yapılmasına karar verilmiş ve kokainlerin yerine kum dolu paketler konulmuş.

Uluslararası kaçakçılığın ortaya çıkardığı operasyon Alman makamları olmasaydı kesinlikle ortaya çıkmayacaktı ve zaten ülke içinde saklandı. Şahıs serbest bırakılmayınca dört ay sonra kendisi devlet erkânında her kimi tanıyor iyi diyalogları var ise onlarla ilgili resimlerini basında yayınladı. Son mahkemesinde serbest bırakıldı.

 

Şaşırdık mı? Hayır, niye şaşıralım. Kendi etraflarındaki kulları ne yaparsa yapsın kanun onlara işlemez. Daha önce Mehmet Ağar’ın oğlunun ortadan kaldırdığı kızcağız, yine AKP milletvekilinin evinde bir bayanın ölümü. Ülkeye tonlarca gemiciklerle geldiği bütün dünya tarafından bilinen kokainlerle ilgili kim yargılandı, kimler tutuklu. Tutuklanan olsa da birkaç ay sonra bırakılıyor. Çünkü olayın başrolünde ülkeyi yönetenler. Bunu bütün dünya biliyor. Ama nedense herkesin işine geliyor.

MİRAY KARA