KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN SEÇİMİ KAZANACAĞINA İNANIYORUM

0
337

Dün akşam kalemini ve kişiliğini satmış olan bir grup gazeteciyle bay Erdoğan’ın söyleşisini dikkatle izledim. Bay Erdoğan’ın yüzünde korku ve panik açıkça okunuyordu. Sürekli olarak işçiler ve memurlar başta olmak üzere vatandaşa seçim rüşveti olarak vaatlerde bulunuyordu. Sormak isterim, Erdoğan efendi ekonominin dibe vurduğunu her vatandaş biliyor da, sen bunu anlayamıyor musun? Rüşveti de aşan yolsuzluğun, devletin malını çalmanı ve yandaş ayrımcılığının da başında sen Bay Erdoğan olarak, bunların hepsini koordine ettiğini o vatandaşlar bilmiyor mu? Türkiye vatandaşları gibi bütün dünyada biliyor. Bizim seçimle ilgili son söyleyeceğimiz altılı masa içerisinde Ali Babacan, dünyanın sayılı ekonomist ve diplomatlarındandır. Temel Karamollaoğlu kendini bilen bir şahsiyet olarak görünüyor. Ahmet Davutoğlu söylemlerinde samimi görünüyor. Kemal Kılıçdaroğlu hırsız değildir. Vicdanlı ve deneyimli bir siyaset adamıdır.

Ekip olarak Erdoğan çetesinden çok daha iyi hizmet edeceklerdir. Bizim inancımız budur. Bu ekip HDP ve diğer Kurdistanî siyasi partilerle uyumlu çalışmalarla Türkiye’nin kangrenleşmiş sorunlarına çare bulabilirler. Elbette ki, isterlerse.

Hiçbir şekilde Erdoğan’ın bıraktığı bu kirli mirasın benzeri bir çalışma içinde olamayacaklardır. Çünkü bunlar bir ekiptir. Toplumun farklı kesimini temsil ederler. Kazanacakları da mutlaktır. Kendilerine şimdiden başarılar diliyorum.