ÇÜRÜK, SİNİK, FIRSATÇILARIN İŞGAL GÜÇLERİYLE İŞBİRLİKLERİ, KURDİSTAN BAĞIMSIZLIĞINA ENGEL OLAMAZ

0
938

Kurdistan’lı soydaşlarımın, Kurdistan topraklarını işgal etmiş olan barbar güçlerin, zulüm ile soykırım dayatmalarına yenik düşmeyeceklerini çok iyi biliyorum. Zorlamalarla, dayatmalarla, sistemli
Asimilasyon uygulamalarıyla Kurd Halkını, Türkleştiremezsiniz. Soylu Kurd Halkını, Acem veya Araplaştıramazsınız.

Babalarını, dedelerini, Gelîyê Zîlan’da, Koçgîrî’de, Dersîm’de, Dîyarbakır’da, Afrîn’de, Kobanê’de, Kamışlı’da, Mardin’de, Erzurum’da, Ağrı’da, Kars’ta, Van’da, Hakkari’de, Ormîye’de, Mahabad’da, Silêmanîye’de, Sağros’larda, Barzan’da, Zaxo’da, Duhok’ta, Halepçe’de, Şengal’de, Kerkek’te, Musul’da ve Kurdistan’ın başka yerleşim alanlarında, barbarca katledilen soydaşlarımızın yerleşim alanları yakıldı, yıkıldı, kalanları da sürgüne gönderildi. Kurdistan topraklarında kalıp yaşamlarını sürdürenler ve sürgüne gönderilenler ağır baskılarla zulüm uygulamasına hedef oldular. Bu barbarlıklar bugüne kadar aynı şekilde devam ediyor.

Bu nedenlerle, bazı insanlarımız sinmiş gibi görünebilirler. Bazı insanlarımız psikolojik sorunlar yaşıyorlar. Bazı insanlarımız sigara, alkol, uyuşturucu gibi madde bağımlısı olmuşlar.
Bazı insanlarımız da fırsatçı-işbirlikçi olmuşlar. Elbette ki bunların hepsi kahredicidir. Hepimiz, günlük yaşamımızda bunları görüyoruz.

Damarlarında Kurd kanı olan asil her birey, er geç özüne dönecektir. Özüne dönmek için dürüstçe uğraşan insanlarımıza kucak açmalı, sahip çıkmalıyız.
Çürük yaşamayı sürdürmekte ısrarlı olanları, kendi hallerine bırakalım.
Zaman ve emeğimizi, Kurd u Kurdistan davasının hizmetinde değerlendirelim. Kurd Halkı asil ve köklü bir Halktır. Soylu, tarihi geçmişe sahiptir. Türkün, Acemin ve Arap neslinin beyinsel, zihinsel olarak kavrayamayacakları düzeyde cengawer karakter özelliğine sahip olan Kurd Halkı, esir-köle olarak yaşamayı asla kabul etmeyecektir.
Soylu Kurd Halkı, kendi baba welatında başı dik yaşamaya hakkı vardır. Çürüklere, fırsatçılara, sinmişlere ve işgalcilerin barbarca zulümlerine rağmen, Kurd Halkı, Bağımsızlığını elde edecektir.

01-06-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş